You are here:  / Samochodziki prl / Transport chorych

Transport chorych

Transport chorych
1 vote, 5.00 avg. rating (90% score)

Transport chorych (7)Transport chorych to szczególna usługa skierowana do osób, które nie są w stanie poruszać się samodzielnie i jednocześnie wymagają w swoim życiu pewnej mobilności.
Nie ulega wątpliwości, że osoby obłożnie chore, które nie wstają z łóżka, mają ogromny problem z przemieszczaniem się poza domem.
Wiele osób nie mających możliwości samodzielnego poruszania się wymaga zabiegów bądź rehabilitacji, które wykonywane są w jakiejś odległości od miejsca zamieszkania chorego i wymagają od niego przedostania się do ośrodka zdrowia we własnym zakresie. Dotyczy to również zalecanych wizyt lekarskich oraz innych sytuacji, w których osoba niesamodzielna i chora musi opuścić dom i udać się w inne miejsce.
Transport chorych wymaga bardzo dobrej organizacji oraz odpowiednie sprzętu jak też kompetencji zatrudnionych przy nim osób. Często zdarza się, że na chorego należy zwrócić szczególną uwagę ze względu na rodzaj schorzenia, na przykład łamliwość kości tak, by nie uszkodzić tych części ciała podczas transportu.